ATRAKCJE DLA RODZINY
Pacanów, Wioska Indiańska Manitu
Idealne miejsce do spędzenia czasu dla całej rodziny. Atrakcje: zwiedzanie wioski, tyrolka, hamaki, huśtawki, strzelanie z łuku, zdjęcie z mustangiem, ognisko, z zachowaniem bezpieczeństwa i indiańskiego dystansu.
Dodatkowo można zamówić: malowanie twarzy, warsztat biżuterii indiańskiej, łapacze snów, nocleg w namiocie tipi.
Leśne Zacisze, Lisów
To miejsce uwielbia każde dziecko a atrakcji jest tak wiele, że nawet się nie obejrzycie, kiedy trzeba będzie wracać do domu. Jedną z większych atrakcji turystycznych regionu, Ogród Zoologiczny Leśne Zacisze w Lisowie zamieszkują rzadkie gatunki zwierząt z aż sześciu kontynentów
Na terenie ogrodu nie brakuje miejsc do odpoczynku i zabawy. Najmłodsi mogą skorzystać z placu zabaw, a dorośli swobodnie grillować.
Pacanów, Europejskie Centrum Bajki
Jedna z największych atrakcji powiatu buskiego. Europejskie Centrum Bajki to doskonała propozycja na spędzenie czasu dla całych rodzin. Oferuje wiele atrakcji stałych i sezonowych wydarzeń.
Jurapark, Bałtów
Obecnie Bałtowski Kompleks Turystyczny zajmuje obszar około 100 ha i jest najbardziej zróżnicowanym pod względem atrakcji obiektem rozrywkowym w Polsce. W Bałtowskim Kompleksie Turystycznym czeka cała moc atrakcji.
Zaczynając od najważniejszej z nich, czyli bałtowskiego parku dinozaurów – JuraParku, poprzez Zwierzyniec, czyli niezwykłe safari, Krainę Koni, Żydowski Jar, Wiejską Zagrodę, Polskę w miniaturze pełną tajemniczych legend i ciekawostek, aż po Sabatówkę, czyli Wioskę Czarownic i oczywiście… Park Rozrywki!Uruchomiona przed rokiem atrakcja Polska w Miniaturze oferuje możliwość uczestnictwa w walkach rycerskich, grę historyczną, podczas której będzie można sprawdzić swoją wiedzę z historii Polski albo zrobić pamiątkowe zdjęcie w strojach z różnych epok.
W „Sabatówce” i Wiosce Słowiańskiej oprócz gier i zabaw poznać można wierzenia i obrzędy dawnych Słowian. Dostępny będzie również Park Rozrywki, gdzie organizowane będą zabawy z animatorami, konkursy rodzinne i sprawnościowe, warsztaty szczudlarskie, pokazy magii i iluzji.
Kurozwęki
Labirynt z kukurydzy i konopi w Kurozwękach jest ogromną atrakcją dla turystów odwiedzających tamtejszy Zespół Pałacowo-Parkowy. W tym roku będzie on dostępny dla turystów pod koniec lipca.
Do tego czasu turyści mogą sprawdzić swoją zdolność orientacji w terenie w mniejszym, bukowym labiryncie. Jako bilet wstępu każdy dostanie mapkę, na której zaznaczone są wszystkie ścieżki labiryntu, dzięki czemu można znaleźć drogę do wyjścia, dodatkowo oznaczone są na niej postacie związane z obiektem w Kurozwękach.
Inna wielka atrakcja Kurozwęk to hodowla bizonów, które można tam podziwiać. To jedyna taka hodowla w Polsce.
Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno
To największy park miniatur w Polsce. Podróż do najpiękniejszych miejsc na Ziemi. W Alei Miniatur zobaczą Państwo najwspanialsze budowle i dzieła stworzone przez naturę.
Prócz Parku Miniatur do dyspozycji mamy: lunapark, park linowy czy kino 6D.
Park Rozrywki i Miniatur to całoroczny ośrodek turystyczny. Zapoczątkowany rodzinną Stacją Narciarską z najdłuższymi trasami zjazdowymi w centralnej Polsce. Następnie rozbudowany o Aleję Miniatur, Park Linowy oraz atrakcje lunaparku. To miejsce w którym zwiedzisz 6 kontynentów
Skałki Piekło pod Niekłaniem
Rezerwat położony jest na wschód od Niekłania Wielkiego, w gminie Stąporków. Został utworzony w 1959 r. w celu zachowania osobliwych form skalnych. Obejmuje powierzchnię ponad 6 ha lasu mieszanego z przewagą 200-letnich sosen i dębów, jednak największą wartość rezerwatu stanowią malownicze skałki wyrzeźbione przez procesy erozyjne w triasowych i dolnojurajskich piaskowcach. Skałki tworzą dwa oddzielne skupiska: wschodnie i zachodnie. Na długości kilkuset metrów znajduje się ciąg ostańców, przybierających nietypowe kształty, takie jak grzyby skalne, kominy czy kazalnice, osiągające wysokość od 2 do 8 m. Fantastyczne formy i ich ciemne zabarwienie były prawdopodobnie powodem powstania wielu legend oraz nazwy.
Rezerwat jest skupiskiem bogatej flory i fauny. W skalnych szczelinach prawdopodobnie przetrwało stanowisko bardzo rzadkiej paproci zanokcicy północnej (Asplenium septentrionale) – reliktu klimatu polodowcowego.
„Skałki Piekło pod Niekłaniem” uznane są za najpiękniejszy rezerwat przyrody nieożywionej w województwie świętokrzyskim.
Oceanika, Chrusty
Oceanika znajduje się na terenie kompleksu rekreacyjnego Świętokrzyska Polana. Składa się z kilku zbiorników o łącznej pojemności 250 tysięcy litrów. W jej akwariach pływają ryby z wód, rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, podzielone według miejsca ich występowania.
Na terenie kompleksu znajdziemy też miedzy innymi Park Miniatur i park linowy.
Zamek w Chęcinach
Zamek Królewski w Chęcinach to potężna warownia z bogatą historią, która kryje w sobie wiele tajemnic i legend, a jej widok z lotu ptaka zapiera dech w piersiach. Zamek w Chęcinach uchodzi za jedną z najpiękniejszych atrakcji świętokrzyskich. Zamek został całkowicie wykonany z kamienia.
Jaskinia Raj
Stalagmity, stalaktyty, stalagnaty – pod tymi trudnymi i naukowymi nazwami kryje się piękno jaskini i bogactwo szaty naciekowej, które tak oczarowały odkrywców, ze została nazwana Rajem.
Położona w gminie Chęciny jaskinia jest rezerwatem przyrody, który został udostępniony do zwiedzania, i jest jedną z największych atrakcji turystycznych regionu. System korytarzy jaskini ma 240 metrów, z czego dla turystów udostępniono 180 metrów. Co ciekawe w jaskini przez cały rok panuje stała temperatura.
Warto wcześniej zarezerwować i opłacić bilety, ponieważ atrakcja ta cieszy się dużym zainteresowaniem turystów.
Ruiny zamku Krzyżtopór
Krzyżtopór należy do najlepiej zachowanych w formie trwałej ruiny obiektów typu „palazzo in fortezza”, znanych nie tylko w Polsce ale i za granicą. Zamek został wzniesiony w pierwszej połowie XVII wieku jako siedziba wojewody sandomierskiego Krzysztofa Ossolińskiego. Była to jedna z największych rezydencji w ówczesnej Europie.
Pozostająca w ruinie od początków XIX wieku budowla, zachowała w stanie czytelnym i w dużej mierze oryginalnym, podstawowe elementy: bastionowe fortyfikacje na planie pięcioboku i mury wkomponowanego w nie pałacu z częściowo zachowanym wystrojem elewacji i detalem architektonicznym.
Bilet normalny 12 zł, ulgowy 9 zł. Dzieci poniżej 6 roku życia wchodzą za darmo.
Świętokrzyski Park Narodowy
Bilety do Świętokrzyskiego Parku Narodowego sprzedawane są w trzech punktach: w Świętej Katarzynie (tu zawsze jest największy ruch), w Nowej Słupi i przy galerii widokowej na Świętym Krzyżu.
Na turystów czekają szlaki piesze, a także ścieżka rowerowa ze Świętej Katarzyny.
Sandomierz
Położony nieco dalej od Kielc Sandomierz to fantastyczny pomysł na wycieczkę z dziećmi. Oprócz znanych i obleganych przez turystów atrakcji – takich jak Rynek, Ucho Igielne czy Brama Opatowska, warto zabrać też najmłodszych na… rejs statkiem po Wiśle. Dla dzieci to niewątpliwa frajda, a dla dorosłych relaks, ale i okazja do podziwiania panoramy Starego Miasta.
DOŁĄCZ DO GRONA ZADOWOLONYCH KLIENTÓW
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Adres:
ul. Profesora Józefa Wacława Grotta 23
28-100 Busko-Zdrój
Telefony:
+48 601 504 704
+48 41 378 378 9
E-mail:
recepcja@willazdrojowapark.pl